• 0 Items - 0,00
    • Nema proizvoda u košarici

Online trgovina

Apokalipsa

11,81

Upozorenje, ufanje i utjeha


Ova je knjiga poziv na buđenje. Neizmjerno je aktualna za naše vrijeme. Čitav niz gledišta, koja odjekuju riječima Krista, Svetoga Pisma, Crkvenih otaca, kao i suvremenih pisaca poput Lewisa, Chestertona, Tolkiena, Ratzingera, Ivana Pavla II., Majke Terezije, Christophera Dawsona, Josefa Piepera, kardinala Newmana te Katekizma Katoličke Crkve, združen je u skladni zbor koji nam poručuje kako sjedimo na rubu ponora koji uopće ne vidimo, ili smo ga zamaskirali.
dr. Peter Kreeft

Bog Isusa Krista

13,00

Tajna trojedinog Boga


Mi kršćani vjerujemo u trojedinog Boga: Oca i Sina i Duha Svetoga, to je temeljna istina kršćanske vjeroispovijesti. On nastoji u ovoj knjizi obrazložiti na temelju novo zavjetnih spisa i vjere Crkve kroz stoljeća poznati njemački teolog Valter Kasper. Time postavlja temelj za razvitak nauke o Trojstvu. Trojedini Bog, koji je u sebi zajedništvo i ljubav, može stoga i čovjeku ponuditi svoje zajedništvo i darovati svoju ljubav.

Čeznem za susretom u Tvojoj ljepoti

11,81

Komentar pjesme “Duhovni spjev” sv. Ivana od Križa


U ovom djelu Wilfrid Stinissen komentira Duhovni spjev sv. Ivana od Križa. Jednom je sv. Ivan od Križa pitao s. Francisku od Majke Božje - kako moli? Ona odgovori: "Moja molitva se sastoji od promatranja Božje ljepote. Tako sam radosna što je On tako lijep..." Ivana je odgovor toliko oduševio da je izrekao prekrasne misli o Božjoj ljepoti. Možemo li Bogu reći ono što dvoje zaljubljenih kažu jedno drugom: Ti si moje blago, Ti si moja radost, Ti si moje sve?
Postoji li žar u našoj ljubavi prema Bogu, postoji li ta ljubav kao strast? Ili smo zadovoljni time da nekako živimo prema deset Božjih zapovijedi, pri čemu zaboravljamo upravo prvu zapovijed koja nam kaže da Boga trebamo ljubiti svom svojom snagom? Mistici nas mogu naučiti što to znači uistinu ljubiti Boga.

Čovjek koji je pušio Bibliju

13,27

Potresna životna ispovijest bivšeg robijaša


Život Wilhelma Buntza bio je jedan veliki test izdržljivosti: kao dojenče rođena ga je majka napustila, a otac ga je otpremio u dom. Kao mladić skrivio je smrt jednog čovjeka. Maloljetnički zatvor, sudnica, uvjetna kazna – to je bio uobičajeni životni ritam.
Buntz u samici poseže za Biblijom. Nakon što bi pročitao jednu stranicu, istrgnuo bi je iz korica i smotao si cigaretu. To je radio sve dok nije došao do Novog Zavjeta, kada ga je ono što je pročitao pogodilo ravno u srce. Bog nam kaže: Vjeran sam poput ljubećeg Oca. Pitajući se je li to moguće, Wilhelm se odvažio na prvi korak u sasvim novom smjeru…
Obično priželjkujemo da nam se Božja Riječ spusti iz glave u srce. Ovom se čovjeku spustila iz pluća u srce – doslovno!
Wilhelm je do mirovine u listopadu 2017. radio u Domu za slijepe u Freiburgu kao socijalni radnik. Oženjen je i otac je dvojice sinova. Ovaj bivši robijaš danas živi prema motu: „Hajdemo opustošiti Pakao i naseliti Nebo!“
Predgovor za hrvatsko izdanje napisao je fra Ante Vučković, dekan Katoličkog bogoslovnog fakulteta Sveučilišta u Splitu.

Čudom živ

10,62

577 dana u rukama isilovaca


Don Tom Uzhunnalil zaista je čudom živ. Isilovci su u napadu na hospicij u Jemenu gdje je don Tom služio kao misionar ubili šesnaestero ljudi. Jedino su indijskoga salezijanca odlučili ostaviti na životu. Ovo je njegova priča o 557 dana provedenih u zatočeništvu i konačnom oslobođenju. Događaj koji su pratili mediji diljem svijeta. Nevjerojatno svjedočanstvo o odnosu Boga i čovjeka koje nam pokazuje ljudsku malenost i Božju veličinu i snagu. Priča koja donosi potpuno drugačiju stvarnost od naše uobičajene svakodnevice. Iskustvo koje će svakoga obogatiti vjerom u živoga Boga i zahvalnošću za darovani život.

Čudotvorna medaljica Marijin dar

13,95

Svjedočantva o uslišajima


Godine 1830. Gospa se ukazala novakinji s. Katarini Labouré u Kući matici Družbe kćeri kršćanske ljubavi u Rue du Bac, u Parizu. Posjetila ju je tri puta u kapeli sestara. Najvažnije ukazanje, posjeta, zbilo se 27. studenog 1830. u subotu predvečer prve nedjelje došašća dok su sestre novakinje imale razmatranje. Nebeska se Gospođa ukazala s. Katarini u liku Bezgrješne. Oko glave imala je dvanaest zvijezda. Iz njezinih raširenih, malko povješenih ruku izlazile su zrake svjetla. Bezgrješnu je okruživao natpis zlatnim slovima: „O Marijo, bez grijeha začeta, moli za nas koji se tebi utječemo!“ Katarini je naručeno: „Daj kovati medaljicu po ovom uzorku; svi koji je budu nosili s pouzdanjem, primit će obilje milosti.“ Na poleđini Medaljice je opazila da se u sredini nalazi slovo M, Marijin monogram, iznad njega križ, a ispod njega Isusovo Srce okrunjeno trnjem i Marijino Srce probodeno mačem. Glas da Marija preko Medaljice dijeli različite milosti, poput zaštite u opasnostima, iznenadnih izlječenja i obraćenja okorjelih grješnika, se brzo raširio. Ljudi su s oduševljenjem prihvatili Medaljicu i uskoro je nazvali „Čudotvorna Medaljica“. Medaljicu su nosili mnogi blaženici i svetci, primjerice, lurdska vidjelica sveta Bernardica Soubirous i sveta Majka Tereza. U dalekim zemljama širili su je misionari.
Sestre kćeri kršćanske ljubavi Slovenske provincije su u znak zahvalnosti Gospi za sve udijeljene milosti izdale knjigu Marijin dar o stotoj obljetnici njihove Provincije. Marljivo prikupljenim svjedočanstvima i izvješćima iz 19. i 20. stoljeća o čudesima i uslišanjima po Čudotvornoj Medaljici pridodana su i ona novijeg datuma, kao i svjedočanstva iz Hrvatske.
(Iz predgovora)

Drugačije evanđelje

13,01

Slike i zgode uz nedjelje i blagdane


Ovo je evanđelje ispričano u slikama i zgodama koje nam daju zanimljivo i suvremeno pojašnjenje Božje riječi. Autor Darko Tomašević kroz tri je godine svakoga tjedna prikupljao i pisao tekstove za Katolički tjednik koji su služili kao svojevrsna interpretacija evanđelja. Moglo bi ih se nazvati modernim prispodobama koje nam otkrivaju evanđelje iz jednog novog kuta. Kratki, poučni i životni tekstovi čiji je cilj čitatelja zaintrigirati za evanđelje i zapaliti ga za glavni cilj našega života ? svetost. Evanđelje koje je napisano prije dvije tisuće godina svoju vrijednost i značenje ima i danas, a to izvrsno prikazuje ovo djelo koje Božju poruku stavlja u kontekst današnjega vremena. Ovo je ? drugačije evanđelje. Izvrsna pomoć svećenicima pri pripremanju propovijedi, kao i laicima za razumijevanje Božje riječi. Knjiga sadrži slike i zgode uz nedjelje i blagdane kroz sve tri liturgijske godine.

Duše Sveti mi te trebamo – Kateheze

14,90

Priprava krizmanika za sakrament sv. Potvrde


Ovim koricama obuhvaćene su 22 kateheze koje žele poslužiti kao pomoć, u prvom redu svećenicima i vjeroučiteljima, u pripravi kandidata za primanje sakramenta svete Potvrde. Kao metodička pomoć, uz svaku katehezu dolazi Powerpoint prezentacija, a za aktivno uključivanje vjeroučenika u proces ponavljanja i utvrđivanja gradiva poslužit će Priručnik namijenjen krizmanicima.

Evanđelje riječima četvorice evanđelista

14,90

Život i nauk Isusa Krista – Spasitelja svijeta


U ovoj ćete knjizi naći usklađen evanđeoski izvještaj četvorice svetih evanđelista. Iz pomno odabranih - međusobno popunjenih i samostalno raspoređenih - evanđeoskih odlomaka sastavljen je jedinstven izvještaj o životu i nauku Isusa Krista Spasitelja svijeta. Sam izbor i raspored odlomaka je doduđe ljudsko doduše ljudsko djelo. No riječi i rečenice su neposredno evanđeoske - onakve, kakve ih je Duh Sveti ndahnuo i prodahnuo.
Sustavno poredani, usklađeni i međusobno popunjeni tekstovi najbolji su uvod za daljnje čitanje i razumijevanje četiriju evanđelja. Tu će osobito katehete i popovjednici naći prikladan priručnik za sustavno izlaganje života i nauka Isusova. Ova će knjiga postati nerazdruživ pratilac dušama, koje žele da razmatranjem djela i riječi Isusovih svakodnevno hrane svoj nutarnji život. U dodatku na kraju knjige nalaze se, uz podatke o svetim piscima i pojedinim evanđeljima, još i mnogi historijski, kulturno-historijski i geografski podaci, koji će pomoći da slike pojedinih događaja dobiju svoju reljefnost, da tekstovi evanđelja dobiju svoj okvir, svoj smještaj u prostoru i vremenu.
nadbiskup zagrebački Dr. Franjo Šeper

Evolucijska slika svijeta i kršćanstvo

12,61

Kozmologija i antropologija u svjetlu prirodoznanstvenih, filozofskih i teoloških razmišljanja


Mnogi prirodoznanstvenici, posebno fizičari i astrofizičari, kreću se u prostoru između religijskoga i materijalističkoga shvaćanja, uviđajući i nevjerojatnu harmoničnost u razvoju svijeta i svemira koja upućuje na racionalnu i kreativnu stvaralačku snagu. Novija teologija, više se bavi pokušajima oblikovanja slike svijeta i pojma Boga kakvi bi bili prihvatljivi i današnjem čovjeku, a što nije u sukobu s Biblijom ako se ona ne shvaća kao prirodoznanstvena knjiga. Da usklađivanje slike svijeta s današnjim znanstvenim spoznajama nije samo stvar teologa nego i Crkve u cjelini, pokazuje otvorenost prethodnog i sadašnjeg pape za dijalog sa znanošću. To je sučeljavanje s nepobitnim činjenicama bez kojih se ne može graditi ozbiljan dijalog.
Ova knjiga želi upozoriti upravo na to da katolička filozofija i teologija ne izbjegavaju sučeljavanje sa znanstvenim poimanjima svijeta, ali i na to da ne prihvaćaju scijentističku ideologiju, koja se proglašava zamjenom za religiju. Kako bi jasnije to došlo do izražaja,u knjizi je napravljen i povijesni pregled kozmologije i antropologije sa svrhom da se upozori na to da je čovjek oduvijek bio zainteresiran za shvaćanje sebe, svijeta i one Snage koja je pokrenula čitav stvaralački proces.

Filotea

14,90

Uvod u pobožni život


U vrijeme kada je živio i djelovao Franjo Saleški (1567. - 1622.), bio je snažno naglašen monaški i redovnički ideal, pa se mogao steći dojam da se svetost i savršenost mogu steći jedino u samostanu. Prema Franji Saleškom, prava pobožnost mora biti moguća na svkom mjestu, u svakom zvanju: "Pobožnost se mora očitovati na razliite načine i drukčije kod čovjeka na visokom položaju, a drukčije kod nadničara, drukčije kod kneza, drukčije kod podanika, drukčije kod djevojke, drukčije kod žene ili udovice. Bilo bi neprikladno da biskup živi kao pustinjak, da plemići žive kao kartuzijanci ili ako bi trgovac čitave dane htio provoditi u crkvi."
Svatko od nas, uči Franjo Saleški, treba živjeti cjelovito svoju vjeru tamo gdje se nalazi. "Moj se duh drži naputka da ne sijemo na polju svog susjeda, ma kako ono bilo lijepo, ako trebamo sijati na svojem. Opasno je imati srce na jednom mjestu, a svoju zadaću na drugom."
U svojoj "Filotei" obraća se Saleški prije svega onima koji žive u svijetu, u obiteljima, u jurnjavi poslova i života i zato misle da im je svetost nedostupna. Ali Svetac piše: "I kad bi se nalazio usred ljudske vreve, opet bih mogao biti sam sa svojim Bogom." Pobožnost u svijetu zaslužnija je nego bijeg od svijeta, ali treba je prilagoditi snazi, prilikama i dužnostima svakog pojedinca.
1 2 5