• 0 Items - 0,00
    • Nema proizvoda u košarici

Blažena Djevica Marija

Čudesna tajna svete Krunice za obratiti se i spasiti se

7,00

Montfortska duhovnost br. 4


Krunica zauzima jako važno mjesto u duhovnom iskustvu, apostolatu i spisima sv. Ljudevita Marije Grigniona Montfort-skoga. Svetac u Raspravi govori o Krunici kao o jednoj pobožnoj praksi koja ima veliku važnost u duhovnom životu. U izvornim pravilima koja je svetac napisao za svoju družbu misionara, Ružarij je opisan kao najpogodnije sredstvo za obnovu kršćanskog duha medu samim kršćanima (RM 56).
Dirljivo je svjedočanstvo samoga sveca: “Što se tiče mene koji ovo pišem, osobno sam vidio djelotvornost ove molitve za obraćanje najtvrdokornijih srdaca. Tijekom jednih misija susreo sam ljude koji nisu bili nimalo dirnuti propovijedima o najstrašnijim istinama, ali su prihvatili moj savjet da svakog dana mole Krunicu te su se potom obratili i potpuno se predali Bogu. Čak sam uočio i ogromnu razliku u ponašanju medu stanovništvom župa u kojima sam propovijedao misije: jedni su, napustivši molitvu Krunice ponovno zapali u grijeh; drugi su, ustrajući u njenoj molitvi, sačuvali Božju milost i iz dana u dan rastu u kreposti”.
Da bi potakao širenje pobožnosti medu kršćanima pred kraj svoga života Montfort je napisao djelo Čudesna tajna svete Krunice za obratit se i spasiti se. Montfort je svjestan da je ovo njegov spis u kojem se najviše poslužio drugim autorima, na poseban način spisom dominikanca A. Thomasa, Mistični ružičnjak.
Ono što je bitno u ovom djelu jesu nutarnji elementi i dinamike molitve svete Krunice koje svetac kao veliki molitelj Ružarija potanko i fino opisuje. Krunica je za Montforta vrsna molitva koja, ako se moli po uputama koje on daje, dovodi dušu sigurnim putem do visokog stupnja molitve i kontemplacije s velikim zaslugama i plodovima. Na posebno dubok način sv. Ljudevit duhovno tumači Oče naš i Zdravo Mariju, te u petoj desetici vodi dušu vjernu molitvi svete Krunice kroz sve kušnje i prepreke koje se mogu javiti kod njenog moljenja.

Čudotvorna medaljica Marijin dar

13,95

Svjedočantva o uslišajima


Godine 1830. Gospa se ukazala novakinji s. Katarini Labouré u Kući matici Družbe kćeri kršćanske ljubavi u Rue du Bac, u Parizu. Posjetila ju je tri puta u kapeli sestara. Najvažnije ukazanje, posjeta, zbilo se 27. studenog 1830. u subotu predvečer prve nedjelje došašća dok su sestre novakinje imale razmatranje. Nebeska se Gospođa ukazala s. Katarini u liku Bezgrješne. Oko glave imala je dvanaest zvijezda. Iz njezinih raširenih, malko povješenih ruku izlazile su zrake svjetla. Bezgrješnu je okruživao natpis zlatnim slovima: „O Marijo, bez grijeha začeta, moli za nas koji se tebi utječemo!“ Katarini je naručeno: „Daj kovati medaljicu po ovom uzorku; svi koji je budu nosili s pouzdanjem, primit će obilje milosti.“ Na poleđini Medaljice je opazila da se u sredini nalazi slovo M, Marijin monogram, iznad njega križ, a ispod njega Isusovo Srce okrunjeno trnjem i Marijino Srce probodeno mačem. Glas da Marija preko Medaljice dijeli različite milosti, poput zaštite u opasnostima, iznenadnih izlječenja i obraćenja okorjelih grješnika, se brzo raširio. Ljudi su s oduševljenjem prihvatili Medaljicu i uskoro je nazvali „Čudotvorna Medaljica“. Medaljicu su nosili mnogi blaženici i svetci, primjerice, lurdska vidjelica sveta Bernardica Soubirous i sveta Majka Tereza. U dalekim zemljama širili su je misionari.
Sestre kćeri kršćanske ljubavi Slovenske provincije su u znak zahvalnosti Gospi za sve udijeljene milosti izdale knjigu Marijin dar o stotoj obljetnici njihove Provincije. Marljivo prikupljenim svjedočanstvima i izvješćima iz 19. i 20. stoljeća o čudesima i uslišanjima po Čudotvornoj Medaljici pridodana su i ona novijeg datuma, kao i svjedočanstva iz Hrvatske.
(Iz predgovora)

Evo službenice Gospodnje

9,95

Blažena Djevica Marija kao uzor i potpora u vjeri…


Ova knjiga, dok iz mnogih perspektiva promatra Blaženu Djevicu Mariju i njezino jedinstveno značenje za kršćanstvo i za hrvatski narod, želi pridonjeti boljem upoznavanju nauka o Blaženoj Djevici Mariji i time i lik nebeske majke prbližiti svakomu tko posegne za ovom knjigom.
Koliko je Blažena Djevica Marija važna za otajstvo Spasenja govori jedinstvena činjenica bezgrešnog začeća, a koliko je upravo hrvatski narod štuje i voli, dokazuje brojnost pjesama i proširenost različitih pobožnosti. Upravo je zbog toga ova knjiga, predstavljajući kako biblijske odlomke, tako i crkvene dokumente i dogme, želi pomoći što boljem upoznavanju Blažene Djevice Marije i time i iskrenoj i pravoj pobožnosti prema nebeskoj Majci, koju u jednoj od najpoznatijih hrvatskih marijanskih pjesama i mi zovemo Kraljica Hrvata.

Gospa Kibeška

17,92

Marija govori svijetu iz srca Afrike


Trinaest godina prije krvavog genocida koji je poharao Ruandu i prouzročio smrt više od milijun ljudi, Djevica Marija i Isus ukazali su se osmeroma djece u zabačenome selu Kibehu. Glasnici iz Kibeha bili su predmet ismijavanja i sumnjičenja, a isto se dogodilo i vidiocima na ostalim mjestima ukazanja kao što su Fatima i Lurd. No, čuda u tome malenom selu događala su se jedno za drugim pa su desetci tisuća Ruanđana odlazili u Kibeho kako bi svjedočili ukazanjima. Godinama su nebrojeni promatrači gledali Djevicu Mariju i Isusa kako govore preko osam vidioca o Božjoj ljubavi, prenoseći poruke za koje su tvrdili da nisu namijenjene samo Ruanđanima nego i cijelome svijetu.
Marija je poslala poruku vladi i crkvenom vodstvu u kojoj ih savjetuje kako zaustaviti nacionalnu mržnju koja je bujala u njihovoj zemlji. Upozorila ih je da će se Ruanda pretvoriti u „rijeku krvi“, zemlju neizreciva krvoprolića, ako ljubav ubrzo ne obuzda mržnju. Neki su poglavari slušali, ali ih je vrlo malo povjerovalo. Proročanska i apokaliptična upozorenja tragično su se obistinila tijekom sto strašnih dana okrutnog krvoprolića i masovnog ubijanja. Poslije genocida i dvadeset godina temeljitih istraživanja, Kibeho je postao prvo i jedino mjesto marijanskog štovanja u Africi koje je priznao Vatikan. No, priča o Gospi još je uvijek nepoznata široj javnosti.

Gospodine nauči nas moliti

9,90

Škola molitve – Očenaš i hvalospjevi


Druga godina priprave ususret Jubileju 2025. jest Godina molitve. Papa Franjo pozvao je vjernike da intenziviraju molitve kako bi se dobro pripremili za proslavu tog milosnog događaja i iskusili snagu Božje nade. Predloženo je da se na biskupijskoj razini organizira „hodočašće molitve“ u smislu tečajeva ili „škole molitve“ za cijeli Božji narod. Cilj je da vjernici svoje molitve dožive kao osobni dijalog s Bogom i da promišljaju o vjeri i zauzetosti u današnjem svijetu. Molitva sažima: radost, zahvaljivanje i hvalu. Čovjek je ujedno molitelj, tražitelj i onaj koji kuca.
Isus je molitelj i na putu, dok javno djeluje i putuje prema Jeruzalemu, poučava i učenike kako treba moliti. Nije to mnogo riječi, nego obraćanje Ocu jednostavnom pohvalom, zahvalom i molbom: Očenaš. To je temeljna molitva koja kao nijedan drugi novozavjetni tekst nije toliko poznat kao Očenaš.
No Isusova je povijest usko vezana s hvalospjevima. Ovdje su razmišljanja na temu hvalospjeva kao dubokoga izričaja molitve, kao što su: Veliča (Magnificat), Blagoslovljen (Benedictus), Šimunov hvalospjev: Sad otpuštaš (Nunc dimittis). Znakoviti su svakako i neki psalmi kao izričaj duboke molitve. Sve to čini „školu molitve“.

Meditacije o pripravi na posvetu Isusu Kristu po Mariji

7,00

Montfortska duhovnost br. 8


Sveti Ljudevit bi htio da vjernik koji se posveti bude spreman na ustrajni i svakodnevni rad i napor u življenju posvete, koja postaje škola duhovnosti, koja vodi do svetosti. Svetac govoreći duši o posveti kaže: I u onoj mjeri, kojom se budeš njome služila u običnim poslovima svoga života, upoznat ćeš njezinu vrijednost i izvrsnost.
Vježbe priprave na posvetu, kako ih je zamislio sv. Ljudevit, su sklad meditacija i molitve koje za cilj imaju isprazniti dušu od duha svijeta i same sebe kako bi se po Mariji ispunila Isusom. Koliko vjernik više i predanije u nutrini pristaje na posvetu, nastoji oko priprave i življenja posvete, toliko će se više i duhovno obogatiti.
Svetac predlaže da vjernik nakon obavljanja čina posvete svakodnevno je obnavlja kratkim obrascem: Sav sam tvoj, i sve moje pripada tebi, moj Ijubezni Isuse, po Mariji, tvojoj Presvetoj Majci, te da svake godine ponovi put priprave na posvetu. To znači da je Montfort bio svjestan da su priprava i čin posvete sjeme bačeno u zemlju, koje da izraste treba vrijeme i njegu. O tome govori i sam sv.Ljudevit na kraju Marijine tajne, gdje uspoređuje posvetu sa stablom života koje će u svoje vrijeme donijeti plod, a to je sam Isus Krist.

Prva ljubav svijeta

19,90

Marija Majka Božja


U knjizi Prva ljubav svijeta nadbiskup Fulton J. Sheen promišlja o jedinstvenoj ulozi Blažene Djevice Marije, majke Isusa Krista, u povijesti spasenja. Sheen rječito i vješto isprepleće biblijske tekstove, teološki nauk i povijesno okruženje kako bi osvijetlio Marijin jedinstven lik, značaj i temeljnu ulogu u Božjemu planu spasenja. Naglašavajući njezinu bezrezervnu spremnost (fiat) odgovoriti Božjemu pozivu, autor stavlja Mariju pred nas kao savršen uzor vjere, ljubavi i poslušnosti Bogu.
Ova snažna i nadahnjujuća knjiga bit će od velike pomoći svima onima koji žele i nastoje nasljedovati i produbiti svoje duhovno putovanje s Blaženom Djevicom Marijom koja upućuje, potiče i vodi nas Kristu.

Rasprava o pravoj pobožnosti prema Presvetoj Djevici Mariji

7,00

Montfortska duhovnost br. 2


Poznato je da je sveti otac Papa Ivan Pavao II. kao mladić čitao Raspravu i da se u svom papinskom geslu “Totus Tuus – Sav tvoj” nadahnuo na Raspravi (br.216 i 233). S Papom Ivanom Pavlom II. i marijanskom enciklikom Redemptoris Mater – Otkupiteljeva Majka, Montfort je zadobio najviše crkveno priznanje u današnje vrijeme. “ U tom smislu među tolikim svjedocima i učiteljima takve duhovnosti rado podsjećam na lik sv. Ljudevita Mariju Grigniona de Mnotforta koji je kršćanima ponudio posvetu Kristu po Marijinim rukama kao uspješno sredstvo da kršćanin može vjerno zaživjeti svoje krsne zavjete. Ističem sa zadovoljstvom kako i u našim danima ima dosta novih očitovanja ove duhovnosti i pobožnosti” (Redemptoris Mater br.48).
Raspravu je napisao jedan svetac, a ona je formirala druge svece. Mnogi danas u traženju smisla, okreću se prosvijetljenim učiteljima dalekog Istoka, magima, prosvijetljenim karizmatičarima, djelatnicima okultnog svijeta, ili slijede posljednju modu vremena. Montfort nam nudi jednostavni čisto evanđeoski put Isusu po Mariji. Vodi nas putem posvete i nasljedovanja Isusa i Marije. Ovaj spis govori o Mariji Majci Isusovoj ali samo zato da nas ona vodi svome Sinu Isusu Kristu i po Kristu k Ocu u Duhu Svetome. Onome koji uđe u duh posvete ona donosi mir, radost i poticaj da svjedoči za kraljevstvo Isusa Krista.

Život Blažene Djevice Marije

18,90

Prema viđenjima Anne Katharine Emmerich, redovnice augustinke


Bl. Anna Katharina Emmerich (1774. — 1824.) redovnica augustinka, ubraja se među najglasovitije mistike. Razmatranja o životu Blažene Djevice Marije bl. Anne Katharine Emmerich zabilježio je vrlo pomno pjesnik Clemens Brentano tijekom svoga višegodišnjeg boravljenja uz bolesničku postelju stigmatizirane redovnice. Tako je od 1819. do 1822. nastao dnevnik koji prikazuje ne samo život i gorku Muku našega Gospodina Isusa Krista, već i ovo djelo o životu Marijinu. Zapisi započinju s praroditeljima sv. Ane, prikazuju Marijino rođenje, Njezin život u hramu, vjenčanje sa sv. Josipom, put u Betlehem, Kristovo rođenje, put Sveta tri kralja, bijeg u Egipat, smrt Blažene Djevice te vrijeme nakon Marijine smrti. Oni ne mogu polagati pravo na to da pokazuju potpunu, dovršenu sliku Marijina života, ali je toliko ganutljivih i karakterističnih crtica u ovoj knjizi da je ono nadopuna: »Isusovu životu« i »Gorkoj Muci«.
Clemens Brentano je još za svojega života započeo s tiskanjem ovoga djela, a njegov brat i snaha dovršili su ga nakon njegove smrti prema postojećim bilješkama. Naše izdanje donosi potpun nekraćeni tekst originalnog izdanja, odričući se svjesno kraćenja i obrada. Tako čitatelj ovdje nalazi posvemašnji čar Brentanova zapisa koji nam približava život presvete Majke Božje Marije.

Život Blažene Djevice Marije

18,60

Majke Božje, naše kraljice


Život Marije Agredske bio je prepun mističnih događaja, ona je jedna od malobrojnih osoba u povijesti koja je imala potvrđen dar bilokacije. Premda je boravila u samostanu u Agredi (Španjolska) koji nije nikada napuštala, spominje se više od 500 njezinih posjeta indijanskom plemenu Jumano (današnje američke države Teksas i Novi Meksiko) kojemu je propovijedala evanđelje na njegovu jeziku.
Na poticaj svojega duhovnog vođe, premda neuka, napisala je opširno djelo Mistični grad Božji u kojem se izmjenjuju opisi Presvetoga Trojstva, zemaljski i nebeski život Blažene Djevice Marije te Božanski plan stvaranja i spasenja duša, kao i smjernice za duhovni život čitatelja. Ovo djelo, koje je doživjelo brojna izdanja na različitim jezicima, preporučivali su mnogi učeni ljudi te nosi imprimatur nekoliko papa i biskupa.
Španjolski kardinal J. Saenz de Aguirre, na upit francuskoga kralja o ovoj knjizi, u svojem je pismu napisao: „Sve što sam tijekom pedeset godina naučio, nije gotovo ništa prema dubokom nauku koju sam našao u toj knjizi i koji se potpuno podudara sa Svetim pismom, svetim ocima i crkvenim saborima. Kako se ne može niti pomisliti da bi najučeniji smrtni čovjek mogao ovoj časnoj majci naravnim putem priopćiti toliko visok nauk i tako uzvišena priopćenja, moramo s moralnom sigurnošću prihvatiti i vjerovati da je ova velika službenica Božja pisala pod utjecajem Duha Svetoga.“